Bij natuurbranden wordt tegenwoordig steeds vaker gebruik gemaakt van heli-blussing, waarbij een helikopter met een grote waterzak pendelt tussen een brandhaard en een waterwinplaats. Dit wordt ook wel Fire Bucket Operations (FBO) genoemd.
De Koninklijke Luchtmacht, de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland en het IFV organiseren heli-blussingen. Het IFV coördineert de voorbereidingen en de beleidsmatige aspecten voor het FBO-bijstandsteam. De Koninklijke Luchtmacht en VNOG voeren de blusoperaties in de praktijk uit. Het FBO-bijstandsteam helpt veiligheidsregio's in situaties waar zij met normale blusmiddelen niet snel effectief kunnen optreden.
Het FBO-team kan uw veiligheidsregio helpen in de volgende situaties:
- brand in moeilijk toegankelijk terrein
- brand waarbij de kern van de brand onbereikbaar is
- brand die met reguliere bestrijdingsmiddelen niet te beheersen is
- brand waarbij de inzetduur zonder luchtsteun op meer dan drie dagen wordt geraamd
Voor meer informatie kunt u een mail sturen naar operatiëDit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.
Meer informatie staat ook op de website van Brandweer Nederland.